Farklı kültürlerden sporcular Etnospor’a katıldı

Hüsamettin Piraz / Hobitat.com
***
Geçtiğimiz günlerde Küçükçekmece Bezirganbahçe meydanında düzenlenen Etnospor Kültür Festivali ülkemizden ve Türk dünyası’ndan çok sayıda sanatçı ve sporcunun hünerlerini sergilediği, boy ölçüştüğü bir kültürler arenası gibiydi.
Pek çok farklı etnik kültürden sanatçıların ve sporcuların hünerlerini sergilediği ve beğeni topladığı etkinlik, genel olarak Türk Dünyası kültür festivali olarak değerlendirildi. Resmi ve özel pek çok kurum ve kuruluşun kendilerine tahsis edilen geleneksel çadırlarda ürünlerini ve hünerlerini sergilediği etkinlik özellikle haftasonu tatil günlerinde halkımızın yoğun ilgi ve katılımına sahne oldu. Etnospor Festivali, Türk dünyasından farklı kültürleri, sporcuları, sanatçıları kurum ve kuruluşları bir araya getiriyor olması, farklı yaş gruplarından sporcuların sergiledikleri sportif müsabakalar ve sanatçıların canlı performans gösterileri gibi özellikleriyle katılımcılardan oldukça beğeni topladı.

Etkinlik alanında karşılaştığımız Çerkez asıllı okçuluk sporcuları ile bir söyleşi gerçekleştirdik. Özellikle çok genç yaştaki sporcuların Geleneksel okçuluk sporuna gönül vermiş olması gelecek adına umut verici bir gelişme olarak gözden kaçmadı. Çerkez sporcuların yöresel kıyafetleri ve özel aksesuarları dikkatleri üzerine toplarken, atış alanında sergiledikleri performansla da ziyaretçilerden beğeni topladılar.

Samsun’dan katılan Çerkez okçularla yapılan söyleşiyi yukarıdaki videoda izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
hobitat.com
sitesinde yayınlanan tüm içerikler Pertev Ajans'a
aittir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Portal Teması : Wptr.Co