Karaciğeri temizleyen mucizevi içecek

Karaciğeri temizleyen mucizevi içecek

vücudun her bölgesinde olduğu gibi karaciğerimiz içinde şifalı bir içecek var. Zeytinyağı ve limon reçetesi haberimizde…

Funda Gerçeker / hobitat.com ..

Vücudumuzdaki en önemli ve hayati organlardan biri olan karaciğerin, yediğimiz besinlerle birlikte aldığımız vitamin ve minerallerin emilerek bünyeye kazandırılması, vücuttaki zararlı maddelerin temizlenmesi gibi hayati görevleri vardır. Normal şartlarda diğer bütün organlarımız gibi tıkır tıkır çalışan karaciğeriz de…  Ancak kronik alkol kullanımı ve aşırı yağlı gıdaların tüketilmesi sonuçta karaciğer yağlanması, hepatit ve siroz gibi karaciğer hastalıklarına yol açabiliyor. Karaciğer sağlığı açısından ilk adım, aldığımız gıdaları dikkatlice seçerek tüketmek yani dengeli beslenmek olmalıdır. Aşırıya kaçmadan vücudun ihtiyacı kadar alınan ve adeta hedefi on ikiden vuran doğru yiyecekler, antioksidan etkileri ile karaciğeri temizler ve korur.

Hadi diyelim, kendimizi kontrol edemedik önümüze ne gelirse abur cubur yedik bir süre, karaciğerin dengesi biraz bozuldu.  Bu durumda hayat kurtaran cinsinden bir içecek öneriyoruz: her sabah kahvaltıdan sonra 1 yemek kaşığı sızma zeytin yağ içersine 3 damla limon damlatılıp içilir ve buna 4 ay boyunca  devam edilir. Bu mucizevi içecek sebebiyle karaciğeriniz eski sağlığına kavuşarak tertemiz olacaktır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
hobitat.com
sitesinde yayınlanan tüm içerikler Pertev Ajans'a
aittir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Portal Teması : Wptr.Co