Nakış ancak sevgi ile yapılır

Nakış ancak sevgi ile yapılır

*** “Söyleşinin tamamını izlemek için yukarıdaki videoya tıklayınız.” *** İsmek Genel Sergi ve Festivali’nin düzenlendiği Feshane’de Makine Nakışı standı girişinde ilk olarak bizi karşılayan “Harem odası” bölümü oldu. Harem odası kompozisyonunda Muhteşem bir tarihi atmosfer oluşturulmuş. Mankenler üzerinde yer alan el emeği göz nuru makine nakışı eserleri, tarihi bakır eşyalar eşliğinde özgün bir kompozisyon sergiliyor. […]

17 Haziran 2014 Salı - 439 kez okunmuş
Facebook 0 Twitter 0


***
“Söyleşinin tamamını izlemek için yukarıdaki videoya tıklayınız.”
***

İsmek Genel Sergi ve Festivali’nin düzenlendiği Feshane’de Makine Nakışı standı girişinde ilk olarak bizi karşılayan “Harem odası” bölümü oldu. Harem odası kompozisyonunda Muhteşem bir tarihi atmosfer oluşturulmuş. Mankenler üzerinde yer alan el emeği göz nuru makine nakışı eserleri, tarihi bakır eşyalar eşliğinde özgün bir kompozisyon sergiliyor. Bu odanın yanısıra başta ferman stilinde dizayn edilmiş kelime-i tevhid işlemesi olmak üzere diğer makine nakışı eserleri de birer sanat eseri olarak karşımıza çıktı.

nakış ancak sevgi ile yapılır

Makine nakışı standında görevli olarak bulunan Makine nakışı bölümü hocaları Esra Vardar, Şükran Yön, Neslihan Önder ve Reyhan Bilir ile İsmek’te verilen eğitim ve makine nakışı çalışmaları üzerine söyleşide bulunduk. (Söyleşinin tamamını izlemek için yukarıdaki videoya tıklayınız.)

Hüsamettin Piraz / yukselentv.com ..

Etiketler :

***

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hobitat.com
sitesinde yayınlanan tüm içerikler Pertev Ajans'a
aittir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
iPortal Kodlayan: Özer Gül