23. Uluslararası istanbul Sanat Fuarı “Artist 2013” açılıyor

tuyapsanatfuari
TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından, 2-10 Kasım 2013 tarihleri arasında Beylikdüzü TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ARTİST 2013 / 23. Uluslar arası İstanbul Sanat Fuarı 2 Kasım 2013 Cumartesi günü kapılarını açıyor. Artist 2013, yaklaşık 1000 sanatçının eserlerinin sergilendiği 150 galeri ve 25 bağımsız grup ile birlikte 150’ye yakın genç sanatçıya ev sahipliği yapıyor.
Onur Ödülleri Sahiplerini Bulduİstanbul Sanat Fuarı’nın, her yıl plastik sanatlara katkıları ve farklı alanlardaki çalışmaları nedeniyle verilen onur ödülleri sahiplerini buldu. Türk resim sanatına önemli katkıları nedeniyle Sanatçı Onur Ödülü Yard. Doç. Dr. Mustafa Ata’ya verilirken; Eleştirmen Onur Ödülü Doç. Dr. Ahmet Kamil Gören’e, Sanatsever Kurum Onur Ödülü Portakal Çiçeği Uluslararası Plastik Sanatlar Kolonisi’ne, Koleksiyoner Onur Ödülü ise Erol Evgin’e verildi.
Fuarda, Onur Sanatçısı Mustafa Ata’nın eserlerinden oluşan özel bir sergi sanatseverlerle buluşacaktır.

Erol Evgin Koleksiyonu İlk Kez TÜYAP’ta
 

23. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nın Onur Koleksiyoneri müzisyen Erol Evgin ve eşinin sanat koleksiyonu ilk kez sanatseverlerin ziyaretine açılıyor. Sadi Çalık’ın rölyef fotoğrafı , Leyla Gamsız, Turan Erol ve Devrim Erbil’in yanı sıra Türk modern sanatının önde gelen ressamlarının işlerinden oluşan koleksiyon sergisi fuar süresince 7 nolu salonda ziyaret edilebilir.
Çin Halk Cumhuriyeti’nden Çağdaş Plastik Sanatlar Sergisi
Onur Konuğu Çin Halk Cumhuriyeti aralarında Bing XU, Ye LIU ve Lei XU gibi bilinen isimlerin de olduğu 16 sanatçının, geleneksel ile modernin buluştuğu sergi ile Sanat Fuarı’nda yer alıyor. “Geleneğin Yeniden Doğuşu” sergisi kağıt üzerine mürekkep ve mineral boya, yağlı boya, baskı, yerleştirme, heykel ve seramik teknikleriyle gerçekleştirilen işlerden oluşmaktadır.

Disiplinlerarası Sergi “Müdahale Var mı?”
 

İstanbul Sanat Fuarı, her disiplinden sanatçının katılımıyla direnişi yorumluyor. Küratörlüğünü Ali Şimşek’in üstlendiği sergiye sanat, politika, kamusallık ve direniş kavramlarının tartışılacağı panel ve forumlar eşlik edecek. Aralarında Komet, Yavuz Tanyeli, Şükran Moral gibi sanatçılarından işlerinden oluşan sergiye “Kamusallık, Direniş ve Sanat”, ve “Sanat Direniş ve Politikanın Neresinde” başlıklı paneller eşlik edecek. Panellerde konuşmacı olarak Emre Zeytinoğlu, Feyyaz Yaman, Ayşegül Sönmez, Foti Benlisoy, Rahmi Öğdül, Denizhan Özer, Fırat Arapoğlu, Osman Erden, Sadık Albayrak, Mustafa Kemal İz, Ali Şimşek, Rafet Aslan ve Zeynep Sayın konuşmacı olarak yer alıyor.

Türkiye’den Bağımsız Gruplar ve Sanat İnisiyatifleri
İstanbul Sanat Fuarı’nın vazgeçilmezi haline gelen bağımsız gruplar ve sanat inisiyatifleri bu sene de önemli sergiler ve güncel sanatın farklı disiplinlerinden işlerle ARTİST 2013’in rengi olmaya devam ediyor. Yaklaşık 25 Bağımsız Sanat Grubu 23. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı’nda yer alıyor.
 
Sanat Fuarını Sosyal Medya’dan Takip Edin 

Sanat fuarıyla ilgili en güncel haberleri, , katılımcı galeri ve bağımsız grupları, sergileri  etkinlik alanında gerçekleşecek programla  ilgili her türlü güncel haberi www.facebook.com/istanbulsanatfuar, www.twitter.com/SanatFuari ve www.instagram/sanatfuari  üzerinden takip edebilirsiniz.
23. Uluslararası İstanbul Sanat Fuarı,  her yıl olduğu gibi bu yıl da, 32. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı ile eş zamanlı olarak gerçekleştirilecek ve yakın salonlarda yer aldıklarından Sanat Fuarı ziyaretçileri zamanı ayarlayıp Kitap Fuarı’nı da ziyaret edebilirler.
Kaynak : www.istanbulsanatfuari.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir