Bisiklet, nasıl motorlu bisiklete dönüştürülür?

Cihangir Yiğit / Pertev Ajans
***
Bisiklet, özellikle bir spor aleti olması ve çevreyi kirletmeden gidilecek yere erişimi sağlayan bir ulaşım aracı olması sebebiyle dünyanın bir çok ülkesinde milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Toplum sağlığına katkıları ve yakıt tasarrufu sağlaması sebebiyle pek çok ülke yönetimi tarafından bisiklet kullanımı destekleniyor ve özel bisiklet yolları projelerine ciddi yatırımlar yapılıyor. Ülkemizde bisiklet yolları, oldukça geri bir konumda olmasına rağmen, son dönemde konunun önemi anlaşıldı halkın yoğun talepleri sonucunda pek çok şehirde yeni bisiklet yolları inşa etmeye çalışılıyor.

Son dönemde bisiklet kullanıcılarının çokça uygulamaya çalıştığı bir yöntem, Bisikleti motorlu bisiklete dönüştürme çalışması. Bisiklet kullananları özellikle yokuş yukarı çıkarken pedal çevirmenin zorluklarından kurtarmak amacıyla ve belki bisikletin hız faktörünü biraz daha artırmak amacıyla bu arayış ortaya çıkıyor.

Bisikleti motorlu bisiklete dönüştürmeye çalışırken bazı unsurların dikkate alınması gerekiyor. Mesela, motor olarak ne takılacağı, motorun maliyetinin düşük olması, bisikleti taşıyıp taşımayacağı, motorun şarj süresi gibi pek çok konuya dikkat edilmesi gerekiyor.

Bisikletin motorlu bisiklete nasıl dönüştürüleceği ile ilgili detaylı bilgileri öğrenmek için yukarıdaki videoya tıklayıp izleyebilirsiniz. Bisikletin motorlu bisiklete dönüştürülmesi aşamasında pek çok ayrıntıya dikkat edilmesi gerekiyor. “Türk işi” teknolojik icatlar ekibinden, Abdullah beyle yapılan söyleşi videosunda önemli detay bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir