Sultanahmet Adliyesi “Kültür Sarayı olsun” talebi tartışılıyor

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin (ESKADER) bir basın toplantısı ile duyurduğu “Sultanahmet’teki eski Adalet Sarayı, Kültür Sarayı olsun!” talebi, toplumda kültür sanat çevrelerinde yankı uyandırmaya ve tartışılmaya devam ediyor. Sultanahmet Adliyesi “Kültür Sarayı olsun” talebi tartışılıyor ve kültür sanat çevrelerinde yoğun olarak gündeme geliyor.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin bir basın toplantısı ile duyurduğu “Sultanahmet’teki eski Adalet Sarayı, Kültür Sarayı olsun!” talebi, toplumda kültür sanat çevrelerinde yankı uyandırmaya ve tartışılmaya devam ediyor. Konu basın-yayın organları ve internet sitelerinde tartışılırken, Medeniyetimiz.com ile Eskader.net siteleri de konuyla ilgili bir anket düzenledi. “Adalet Sarayı Kültür Sarayı olsun mu?” şeklinde sorulan soruya, okuyucular büyük ölçüde “Evet Kültür Sarayı yapılsın.” cevabını vererek talebe destek veriyor.

İstanbul adliye binası

Sultanahmet Adliyesi “Kültür Sarayı olsun” talebi tartışılıyor

ESKADER tarafından düzenlenen ve her Perşembe akşamı Timaş Kitapkahve’de gerçekleşen “Bâbıâli Sohbetleri“nin bu haftaki konusu da eski Adalet Sarayı oldu. “İstanbul Adalet Sarayı Kültür Sarayı olsun mu?” şeklinde bir soru ile konu gündemde tutuluyor. Yapılan toplantıda, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, yazarlar, yayıncılar, sanatçılar bu talebin gerekçeleri ve Sultanahmet’te böyle bir kültür sarayına ihtiyaç olup olmadığı tartışıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir