Çekilin yoldan Yerli Otomobil FACİLİS Geliyor


Türk otomobili hala yapılamadı diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Türk otomobili yapıldı, hem de elektrikli otomobil ! İnovasyon Günleri etkinlikleri sırasında görüntüledik elektrikli türk otomobilini; adı da “Facilis”… Henüz küçük, tek kişilik, sevimli mi sevimli bir araba, ancak zamanla o da büyüyüp gelişecektir. Bir yerlerden başlamak gerekiyordu tabi ki; Görüştüğümü proje sahibi genç mucitler Ahmet Bamaz, Oğuzhan Asil Kurt, Şükrü Tarık Kostak ve Zekeriya Ender Eğer kardeşlerimiz de öyle yapmış bir yerlerden başlamışlar. Çok da iyi yapmışlar. Çekilin yoldan Yerli Otomobil FACİLİS Geliyor, dedirten güzel bir tasarıma sahip Facilis markalı otomobil… Facilis geleceğin “Elektrikli Türk Otomobili” olarak göz dolduruyor.

elektrikli-turk-otomobili-facilis

Tabi sponsor bekliyor proje, seri üretime geçilebilmesi için yatırım yapacak girişimci firma bekleniyor. Başbakan’ın da “Yerli otomobili üretecek babayiğit aranıyor” dediği gibi, seri üretim için babayiği firma aranıyor şimdilik… Sanırız çok sürmez bir sponsor firma bulunur ve deneme sürüşlerini yollarda sergileyen Facilis’de son model versiyonları ile Türkiye’nin yollarını arşınlamaya başlar.

elektrikli-turk-otomobili-facilis

Tamamı yerli üretim olan Projenin genç mucitleri ile Türkiye’nin yerli otomobil serüveni ve Facilis üzerine bir söyleşi gerçekleştirdik. Söyleşinin tamamını izlemek için yukarıdaki videoya tıklayınız.

Kaynak : Hüsamettin Piraz / yukselentv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir