Doğru evlilik yapmanın altın kuralları

Evlilikte doğru eş seçimi nasıl yapılmalı? Doğru eş seçmenin altın kuralları var mıdır? Doğru evlilik nasıl yapılır? Ruh ikizi nasıl bulunur? İyi bir evlilik için evlenecek gençlerin ve ailelerinin yapması gerekenler, yapmaması gerekenler nelerdir? Evlilikte ortaya çıkan sorunlarla başa çıkma yöntemleri nelerdir? İdeal evlilik nasıl olmalıdır, nasıl sürdürülmelidir ?

Bu ve benzeri yüzlerce soru evlenme arefesine gelmiş, evlilik planları yapan veya yapmaya çekinen milyonlarca genç insanımızın kafasını kemirip durmaktadır özellikle son yıllarda… Evlilik yaşının yükselmesi, toplumda eğitim düzeyinin yükselmesi, gelin kaynana programlarının toplumu bu yönde olduğundan daha sorunlu hale getirmesi, boşanma oranlarının yükselmesi gibi etkenlerin son yıllarda bahse konu soruların daha çok düşünülmesine neden olduğu öngörülebilir.

Doğru bir evlilik için eş seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar, evlilik ve aile yönetiminde altın kurallar, ailelerin gözönünde bulundurması gereken tehlikeli yaklaşımlar, ailenin kırmızı çizgileri gibi konular üzerinde Uzman Psikolog Enise Akgül’ün verdiği konferansın ana konularını oluşturdu. İyi bir evlilik yapmak ve onu sürdürmenin altın kurallarına dair bilimsel görüşler dile getirildi. Konferansın tamamını izleyebilirsiniz.

 

Kaynak : Hüsamettin Piraz / yukselentv.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir