Müzik anahtarı sergisi sanata yeni yorum getirdi

İnsanoğlu doğumundan hayatının sonlanmasına kadar gizemli dünyaları keşfettiği bir yolculuk sürdürür ve bu yolculukta hayatın evrelerini adım adım geçerken müziğin tüm renklerini yaşar. Resim bu gizemli yolculuğu yansıtan ve derinlik kazandıran eserleriyle eşlik eder. Bazen hayatın ritmi yavaşlar, bazen hızlanır ve müziğin ritmiyle resmedilir, nakşedilir hayat… Müzik anahtarı sergisi sanata yeni yorum getirdi.

Müziği görmek, resmi duymak

Bebeklikten erişkinliğe kadar ninniler, türküler, şarkılar, kimi zaman coşkulu, kimi zaman hüzünlü ezgiler insanla beraber büyür, değişir ve gelişir. Bebeğin merakı ve heyecanı, çocuğun coşkusu, gençliğin asiliği, orta yaşın olgunluğu, yaşlının dinginliği demlerinde müzik tüm evreleriyle resmedilir, nakşedilir insan hayatına… İşte bu sergi, insanın bu renkli ve gizemli yolculuğunu bir yelpaze gibi sunmaktadır kendi çapında…
Bu sergiyle İsmek’in resim dalında ulaştığı sanatsal boyut “müziği görmek, resmi duymak” teması ile sunulmaktadır. Sergide iki sanat dalı; resim ve müzik harmanlanmıştır. Yaşamın tüm duygularının müzik ve resimle dışavurumunun anlatımını içeren sergide, 22 kursiyer sanatçının bireysel ve grup çalışmalarından oluşan eserler yer almaktadır.

Müzik ve Anahtar temalarına dayalı karma resim sergisi’nde sanatçıların çok sayıda yağlıboya, suluboya ve pastel çalışmaları Bağlarbaşı Kültür Merkezi’nde sanatseverlerin beğenisini kazandı..

MÜZİK ANAHTARI SERGİSİ AÇILIŞINDAN BAZI GÖRÜNTÜLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir