Hobi bahçeleri bahçe tutkunlarını bekliyor

Bahçesi olmayanlar için artık doğal sebze ve meyve yetiştirmek hayal değil. Beykoz Belediyesi’nin ilçede kurduğu Hobi Bahçeleri’nde küçük bir bahçe kiralayıp kendi sebze ve meyvelerinizi yetiştirebilir; yemyeşil bir ortamda toprakla haşır neşir olmanın keyfini sürebilirsiniz. Hobi bahçeleri bahçe tutkunlarını bekliyor şehirde yaşayan insanların doğayla kucaklaşma ihtiyaçlarına bir nebze katkı sunmak adına…

hobi_bahce

Beykoz Belediyesi tarafından doğal tarımı teşvik etmek, ilçedeki atıl arazileri değerlendirerek kendi sebze – meyvesini yetiştirmek isteyenlerin kullanımına sunmak üzere düzenlenen Hobi Bahçeleri, vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.

Çubuklu-Kiremitdere mevkiinde 20 dönüm arazi üzerine kurulan Hobi Bahçeleri’nde 50’şer metrekarelik 100 adet küçük tarla yer alıyor. Meyve ve sebze ekim – dikimine uygun olarak tasarlanan bahçelerde kalıcı olmayan bitkiler ve mevsim çiçekleri de yetiştirilebilecek.

Hobi Bahçeleri Beykoz Belediyesi’nden en az 2 yıllığına cüzi bir bedel karşılığında kiralanabiliyor. Her bir parselde kulübeler, kümes hayvanları, 5 çayı için teras,  sulama sisteminin yer aldığı alanda 50 araçlık bir otoparkın yanı sıra, çocuk oyun grubu, yönetim ve güvenlik merkezi de bulunuyor.

Bahçecilik Çalışmalarına Yeni Başlayanlar İçin Ücretsiz Danışmanlık Hizmeti Veriliyor

Hizmetten ilçe sakinleri öncelikli olmak üzere ilçe dışından müracaat edenler de yararlanabiliyor.

Dileyenler mahsullerini alanda kurulacak satış noktasında satarak değerlendirebilecek. Park Bahçeler Müdürlüğü, ekim-dikime yeni başlayanlar için ücretsiz toprak ve tarım bilgisi desteği de veriyor.

Başlattıkları projeyle ilçe sakinleri için sosyal yaşama zenginlik katacak hoş bir uğraşı sunmayı hedeflediklerini belirten Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, verilen hizmetin köylerin yanı sıra merkezdeki bölgelerde de doğal tarımı teşvik edeceğini söylüyor.

Böylesi güzel projelerle insanlarımızın hem dinlenip şehrin stresinden kurtulabilecekleri, hem de güzel bir hobi edinip kendi sebze ve meyvelerini yetiştirebilecekleri hobi bahçelerini diğer belediyelerin de halkımızın hizmetine sunmaları dileğiyle, darısı diğer belediyelerimizin başına diyoruz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir