TEKNOFEST, Taksim’de insanları uçurmaya başladı

TEKNOFEST, Taksim’de insanları uçurmaya başladı

Festival, Havacılık, uzay ve teknoloji gibi konularda toplumun genelinde farkındalık oluşturmak; bu sahada ilgisi olan ve belli projeler üreten, çalışan gençleri desteklemek; çocukları ve gençleri geleceğin teknolojileri üzerinde araştırma yapmaya ve çalışmaya özendirme amacına yönelik olarak düzenleniyor. Etkinlik kapsamında TEKNOFEST, Taksim’de insanları uçurmaya başladı.

UÇUŞ HEYECANI TAKSİM’DE… TEKNOFEST TAKSİM’DE İNSANLARI UÇURMAYA BAŞLADI

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde 20-23 Eylül günlerinde 4 gün süreyle İstanbul Yeni Havalimanında düzenlenecek olan TEKNOFEST kapsamında; Taksim Meydanı’nda kurulan “Dikey Rüzgar Platformu” da İstanbullulara heyecan ve adrenalin dolu dakikalar yaşatmaya devam ediyor. Havada serbest uçuş ve uçma heyecanı deneyimi yaşatan dikey rüzgar tüneli platformu, 5 gün süreyle Taksim Meydanı’nda ayakları yerden kesecek.

***

Havacılığı sevdirmek ve özendirmek, kendi milli teknolojisini geliştiren, gözlerini uzaya dikmiş bir gençlik yetişmesi ve havacılık tutkusunu tüm gençliğe aşılamak için yola çıkan TEKNOFEST İstanbul etkinlikleri kapsamında, Taksim Meydanı’na dikey rüzgar tüneli platformu kuruldu.

Dikey rüzgar tüneli, çelik konstrüksiyon platform üzerine kuruldu. Tünelin altında bulunan jet motoru pervanesinin püskürttüğü çok yüksek hava gücü sayesinde insanları havaya kaldırıp boşlukta tutarak, havada serbest uçuş deneyimi ve adrenalin dolu dakikalar yaşatıyor.

8 metre yüksekliğinde ve 25 metre çapındaki dikey rüzgar tüneli platformu, eğitim ve eğlence amaçlı olarak 5-6 metre yüksekliğe kadar insanları havada tutarak uçmalarını sağlıyor. Aynı anda 3 kişinin uçuş gösterisi yapabildiği rüzgar tünelinde, saatte yaklaşık 20 kişi 3’er dakikalık eğlence amaçlı uçuş yapabiliyor. Serbest paraşütle atlama yapan sporcuların simülatörü gibi olan dikey rüzgar tünelinden yararlanabilmek için, önceden internet üzerinden kayıt yaptırmış olmak gerekiyor.


***

Taksim Meydanı’nda yaşanmaya başlayan uçuş heyecanı ve eğlence, 20-23 Eylül tarihlerinde İstanbul 3. Havaalanı’nda yapılacak olan TEKNOFEST’te aralıksız devam edecek.

Teknofest İstanbul kapsamında; Türkiye tarihinin en büyük ödüllerinin verileceği teknoloji yarışmalarının yanı sıra; Take-Off Uluslararası Girişim Zirvesi, Hack İstanbul 2018, Dünya Drone Şampiyonası, THY Seyahat Hackatonu, havacılık gösterileri, seminerler, sergiler, rüzgar tüneli ve Planetaryum, teknoloji ve eğitim atölyeleri, konserler ve aktiviteler düzenlenecek. Katılımcı firmaların standlarının yer alacağı fuar alanı da etkinlik süresince ziyaretlere açık olacak.
***

Kayıt ve bilgi için www.teknofestistanbul.org adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir