Uçmak heyecanını bir videoda yaşamak ister misiniz?

Cihangir Yiğit / Pertev Ajans
***
Uçmak nasıl bir duygudur, nasıl bir heyecandır? Hani derler ya, “Bazı şeyler anlatılmaz, yaşanır!” Zira uçmak farklı bir duygudur ki anlatılmaz yaşanır! Hayatında bir kez uçağa binmeyen, veya haberin içeriğinde izleyeceğiniz videoda olduğu gibi yamaç paraşütü ile uçmayan uçmanın ne demek olduğunu bilemez, nasıl bir duygu olduğunu yaşayamaz. Tabi haberde sunduğumuz videoyu izlemek “uçmak zevkinin yarısını yaşamaktır!” diyebiliriz. Uçmak heyecanını bir videoda yaşamak ister misiniz?

Uçmak heyecanını bir videoda yaşamak ister misiniz? Erzincan-Kemaliye ilçesinde yer alan ve görüntüsüyle bile insanın içini ürperten, heybetli dağların ortasından geçen Karanlık Kanyon’da Fırat nehrinin yüzlerce metre üzerinde eşsiz ve ürpertici manzarayı izleyerek uçmak muhteşem anları yaşamaktır!

Videoyu seyrederken bile adeta kendiniz uçuyormuş gibi heyecanlanıp, vücudunuzun adrenalin salgılamasına sebep olacak görüntüleri “Karanlık Kanyon’da uçuş macerası” videosunda izlemeniz tavsiye olunur!

Kemaliye (Eğin) Karanlık Kanyon

Dünyanın 2’nci en büyük kanyonunun Erzincan ilinin Kemaliye ilçesi’nde bulunan KARANLIK KANYON olduğunu biliyor musunuz?

YARATILIŞIN EFSANESİ : Karanlık Kanyon, benzerlerini ABD‘de Grand Canyon‘da ve Avrupa’da Alp dağlarında görebileceğiniz, yer yer 500-600 metre yükseklikte, kapalı bir ekosistemi oluşturmuş bir doğa harikasıdır.

Karanlık Su vadisine dik inen Karanlık Kanyon’dan Sandık köyünden Fırat ırmağı yatağına kadar inen “canyoning” sporuna elverişli bu vadi, ayrı bir güzellik katmaktadır. Karanlık Kanyon’dan da geçen Kemah- Kemaliye arasındaki Fırat nehri rotası önemli kano dergilerinden biri olan Kanu-Magazine tarafından Avrupanın en iyi 10 rotası arasında gösterilmiştir.

***************

Konuyla ilgili aramalar :

Kemaliye wingsuit, yamaç paraşütü videoları, Kemaliye Karanlık Kanyon, Heyecan dolu sporlar, adrenalin sporları, extrem sporlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir