Yeni turizm rotanız: Hazar Gölü

Cihangir Yiğit / hobitat.com

Elazığ’a 22 km. uzaklıkta, Elazığ – Diyarbakır karayolu ve demiryolu güzergahında, Hazar Baba ve Mastar Dağları arasında yer alan tektonik bir göldür Hazar Gölü… Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesinde ender görülen kendine has plajları olan su sporları ve balık avcılığı yapılan, iki plajına ise Avrupa Çevre Eğitim Vakfı tarafından Mavi Bayrak verilen en önemli gölüdür. Göl, günün her saatinde farklı bir portre görümü kazanarak mavinin ve yeşilin her tonunu gösterir. Çevresinde 25’e yakın kamu kurum ve kuruluşlarına ait eğitim ve dinlenme tesislerinin yanı sıra Turizm Bakanlığı’ndan belgeli otel, motel lokanta ve günübirlik piknik alanı, ayrıca özel kuruluşlar tarafından işletilen balık restoranları bulunmaktadır.

Atatürk’ün de bir yurt gezisi sırasında trenle yanında geçerken, tıpkı bizler gibi güzelliğine hayran kaldığı ve treni durdurup 45 dakika doyumsuz göl manzarasını izlemekten kendini alamadığı yurdumuzun saklı güzelliklerinden biridir Hazar Gölü…

Foto galeride yer alan resimleri büyütmek için herhangi biri üzerine tıklayınız, büyüyen resim üzerindeki ileri – geri oklarına tıklayarak veya klavyeden sağ-sol yön tuşlarına tıklayarak tüm resimleri izleyebilirsiniz.

Fotoğraflar : Sivrice Belediyesi

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

74978e3b3f6e01292b82b4c8b5fff9db
hobitat.com
sitesinde yayınlanan tüm içerikler Pertev Ajans'a
aittir. Kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.
Portal Teması : Wptr.Co